ŞENER ŞEN KARS’TA SAZ ÇALIP TÜRKÜ SÖYLEDİ.

22 Mayıs 2010 Yazan  
Kategori Genel, Yazılar

KARS’taki Altın Kaz film yarışması ve 13’üncü Avrupa Filmleri Festivali’ne katılan Şener Şen, Aşıklar Derneği’nde halk ozanlarıyla birlikte saz çalıp türkü söyledi…

Sinema etkinlikleri için Kars’a gelen Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Olgun Şimşek, yönetmen Uğur Yücel, Reis Çelik ve ‘Mülteci’ filminin oyuncuları ile birlikte uzun yıllar ‘Aşıklar Kahvesi’ olarak hizmet veren Murat Çobanoğlu Aşıklar Derneği’ni ziyaret etti. Kars Belediye Başkanı AKP’li Naif Alibeyoğlu tarafından karşılanan sanatçıların derneğe geleceğini duyan hayranları kahveyi tıka basa doldurdu. Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu aşıklık geleneği gereği sanatçıların sazlarına para takarak, programı başlattı…
Dernekte biraraya gelen halk ozanları Ensar Şahbazoğlu, Arif Tellioğlu, Bilal Esrarı, Mahmut Karataş, Sabri Yokuş ve Bahattin Yıldızoğlu, sanatçılara “Hoş geldiniz” türküleri söyledi. Hayranlarıyla fotoğraf çektiren sanatçılar, türkülere de eşlik etti. Ünlü sanatçı Şener Şen’in uzun havalara eşlik etmesi büyük beğeni topladı. Zaman zaman espriler yapan Şener Şen’e, halk ozanları iltifat etti.
Halk ozanlarının dudaklarının arasına kibrit çöpü koyarak ‘Dudak Değmez’ dalında atışma yapmaları sinema sanatçılarının büyük ilgisini çekti. Belli harflerin kullanılmaması için uygulanan bu yöntemi, Şener Şen ve Olgun Şimşek de deneyerek, nasıl yapıldığını öğrenmeye çalıştı.
Halk ozanlarının kahramanlık türkülerine alkışlarıyla eşlik eden sinema sanatçıları, daha sonra sazları ellerine alıp halk ozanlarıyla birlikte türkü söyledi.

874 defa okundu.

Bizim Aile (1975)

16 Mayıs 2010 Yazan  
Kategori Filmler

Yaşar Usta bir fabrikada işçi olarak çalışmakta ve çocuklarına bakmaktadır. Melek Hanım da Yaşar Usta gibi dul ve 3 çocuk annesidir. Görücü usulüyle anlaşır ve evlenmeye karar verirler. Ancak bu durumu çocuklarına anlatmak hiç de kolay olmayacaktır. Sonunda 2 aile birleşir ve aynı evde yaşamaya başlar.

Melek Hanım’ın büyük oğlu Ferit, okuldan arkadaşı olan Alev’i sevmektedir. Ancak Alev, zengin bir fabrikatör olan Saim Bey’in kızıdır. Her ne kadar Alev babasını pek sevmese de, onun sıkı denetimi altında yaşamaktadır. Saim Bey, kızının Ferit’ten ayrılması için aileyi zor durumda bırakır..

163 defa okundu.

Allah’ım Kör Et Beni

09 Mayıs 2010 Yazan  
Kategori Videolar

Şener Şen, Allah’ım Kör Et Beni

94 defa okundu.

Ağaya Beleş

09 Mayıs 2010 Yazan  
Kategori Videolar

Şener Şen – Ağaya Beleş videosu

69 defa okundu.