ARKA PENCERE’DEN ŞENER ŞEN’E SAYGI DURUŞU

05 Aralık 2010 Yazan  
Kategori Genel, İnternet Haberleri, Yazılar

ARKA PENCERE’DEN ŞENER ŞEN’E SAYGI DURUŞU

Her cuma yayımlanan haftalık online film kültürü dergisi Arka Pencere, “Av Mevsimi”yle yine sinema gündeminde epeyce ses getirecek usta oyuncu Şener Şen’i kapağına taşıdığı, 03-09 Aralık tarihlerini kapsayan 58. sayısında 16. Gezici Festival’e de daha yakından bakıyor!

Online yayınlanan derginin yeni sayısında “Çok Bilen Adam” köşesinde okunabilecek vizyon filmi eleştirileri şöyle: “Av Mevsimi”, “Memlekette Demokrasi Var”, “Çılgın Dostlar 3”…

Sinema yazarı Tunca Arslan, “Trendeki Yabancı” isimli köşesinde geçen hafta yitirdiğimiz Irvin Kershner, Leslie Nielsen ve Mario Monicelli’yi kendi satırlarıyla son yolculuklarına uğurluyor.

Ölüm Kararı köşesinde bu hafta 16. Gezici Festival’in kaçırılmaması gereken 11 filmini seçtik. Gerçi festivalin 70’i bulan filmlerinin hepsi de kaçırılmayacak cinsten.

Klasik bir başyapıtın incelendiği “Aşktan da Üstün” köşesinde bu hafta Hayao Miyazaki’nin renkli çizgilerinden çıkan “Komşum Totoro” inceleniyor.

Yeni çıkan DVD’lere ayrılan “Aile Oyunu” sayfalarında ise “Babam İçin”, “Yeniden Başlamak”, “Sel”, “Bahtı Kara” ve Sex And The City 2” ele alınıyor.

Dikkat çekici ‘hatırlatmalar’ bulacağınız “Sapık” köşesiyle devam eden Arka Pencere’nin 58. sayısı, her hafta olduğu gibi bir Alfred Hitchcock alıntısıyla nihayete eriyor:

“Bence sessiz filmler sinemanın en saf biçimiydi.”

 www.arkapencere.com

241 defa okundu.

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.